Bramy garażowe na wymiar - EL-SAR Poznań

Oferujemy bramy garażowe na wymiar na każdy rozmiar garażu. Istnieje ich wiele rodzajów, a każda z nich różni się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Zanim zdecydujemy się na wybór idealnej dla nas bramy, powinniśmy szczegółowo przeanalizować możliwości techniczne i przewidzieć efekty użytkowania bramy. Najlepiej, gdy decyzję uzgodnimy z naszym architektem i już na etapie projektowania domu powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach. Zgłoś się do nas - ofertę kierujemy do mieszkańców Poznania i nie tylko!

Wytrzymałość bram garażowych na lata


Wszystkie bramy garażowe powinny być na tyle dobre, aby nie można ich było często wymieniać. Jakość materiałów oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne bramy do garażu decydują o długoletnim i bezawaryjnym funkcjonowaniu bram WIŚNIOWSKI. Wydział konstrukcyjny i laboratorium techniczne w oparciu o sugestie klientów ciągle ulepsza jakość rozwiązań stosowanych w bramach. Dzięki temu na rynek trafiają bramy, które są sprawdzone i przetestowane a ich jakość potwierdzają certyfikaty i atesty.

Nasza rodzinna firma, która od lat funkcjonuje na terenie Poznania i okolic może zapewnić, że każde bramy, które od nas wychodzą, są w pełni przetestowane i bezpieczne. Mają one starczyć na lata – i taki właśnie mamy cel!

Rodzaje bram garażowych


Bramy na wymiar występują w różnych odmianach, aby mogły spełnić wymagania każdego rodzaju budynku mieszkalnego. Bramy roletowe i segmentowe w trakcie ich używania nie potrzebują wolnej przestrzeni przed garażem. Ich płaszcz podnosi się pionowo do góry i chowa pod sufitem lub roluje do skrzynki. Obie bramy polecane są do garaży wychodzących bezpośrednio na ulicę oraz tam, gdzie jest mało miejsca przed garażem.

Skrzydło bramy uchylnej podnosi się do góry i wysuwa przed lico budynku. Dlatego samochód nie może zatrzymać się bezpośrednio przed bramą garażową, ale w odległości około 1,5 m. Bliższe ustawienie samochodu uniemożliwia jej otwarcie. Natomiast bramy rozwierne otwiera się podobnie jak drzwi i wymaga wolnej przestrzeni przed garażem umożliwiającej swobodny ruch skrzydeł bramy.


BRAMY GARAŻOWE NA WYMIAR CZY TYPOWE?


Projektując garaż warto przewidzieć wielkość otworu wjazdowego tak, aby wygodnie wjechać do środka. Bram o wymiarach typowych to rozwiązanie ekonomiczne i często dostępne "od ręki". Gdy do istniejącego otworu nie można zastosować typowej bramy, polecane są bramy garażowe na wymiar, czyli dokładnie dopasowane do istniejącego otworu. Według polskiego prawa w garażach na samochód osobowy brama garażowa powinna mieć przynajmniej 2000 [mm] wysokości i 2300 [mm] szerokości w wersji jednostanowiskowej oraz 4800 [mm] szerokości w wersji dwustanowiskowej.

Jeżeli więc bramy o wymiarach typowych są nieodpowiednie dla Twojego garażu, spokojnie możesz się z tym faktem zgłosić do naszej firmy El-Sar z Poznania. Wykonujemy również bramy garażowe zgodnie z takimi rozmiarami, o jakie poprosił nas klient. Po szczegóły możesz do nas zadzwonić, napisać lub odwiedzić w naszej siedzibie w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!

BRAMY AUTOMATYCZNE CZY RĘCZNE OTWIERANIE BRAMY?


Bramy garażowe na wymiar WIŚNIOWSKI można zamówić w wersji ręcznej lub automatycznej. Otwierane za pomocą napędu garażowego można obsługiwać przy użyciu nadajnika bez potrzeby wysiadania z samochodu. Takie rozwiązanie doceniane jest zwłaszcza w zimne lub deszczowe dni. Dla większego komfortu tym samym nadajnikiem można uruchomić bramę garażową i ogrodzeniową. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do zainwestowania w automatyczne bramy w naszej firmie – wystarczy zajrzeć do naszego biura w Poznaniu!

BRAMY DO OGRZEWANEGO GARAŻU


Bramy muszą również w odpowiedni i skuteczny sposób izolować ciepło, aby nie uciekło ono z ogrzewanego garażu. Proszę się jednak nie martwić - W zależności od wymagań izolacyjności cieplnej garażu, w każdym typie bramy można dobrać odpowiednie rozwiązanie. Dla ocieplanego garażu najlepszym rozwiązaniem są bramy segmentowe. Izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu zapewniają stalowe panele o grubości 40 [mm], wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową oraz uszczelnienie bramy na całym obwodzie. Nasza rodzinna firma od lat zapewnia ciepło wielu garażom w mieście dzięki naszym bramom. Perfekcyjnie izolują temperaturę i akustykę w środku.

JAK DOŚWIETLIĆ CIEMNY GARAŻ?


Zastosowanie jednej szerokiej bramy w garażu dwustanowiskowym ułatwia manewrowanie na podjeździe oraz zapewnia wygodne parkowanie, ponieważ wjazd do garażu jest szeroki. Jedna duża brama oznacza ekonomiczny zakup, bo kosztuje mniej niż dwie mniejsze. Natomiast dwie osobne sprawdzają się w ogrzewanym garażu. Otwierając tylko jedną z nich ograniczamy straty ciepła. Użytkownicy nie zajmują sobie nawzajem miejsc, a osoby postronne nie mogą zobaczyć całego wnętrza budynku szczególnie, jeśli garaż znajduje się blisko ulicy.


Zapraszamy do naszej siedziby w Poznaniu – zobacz na własne oczy oferowane przez nas bramy na wymiar i przekonaj się, co to znaczy prawdziwa jakość! Różnorodność w rodzajach, rozmiarach i technologii gwarantowana! EL-SAR Poznań to pewność, że otrzymasz bramy, które starczą Ci na długie lata!