Najlepsze bramy garażowe z Poznania – przekonaj się, co EL-SAR może Ci zaproponować!

Bramy garażowe, segmentowe, bramy garażowe roletowe, uchylne i bramy garażowe rozwierne różnią się sposobem otwierania, konstrukcją oraz wypełnieniem skrzydła. Zanim zdecydujemy się na wybór idealnej dla nas bramy garażowej, powinniśmy szczegółowo przeanalizować możliwości techniczne i przewidzieć efekty użytkowania bramy. Najlepiej, gdy decyzję uzgodnimy z naszym architektem i już na etapie projektowania domu powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

Bramy garażowe na lata


Bramy garażowe powinny być na tyle dobre, aby nie można ich było często wymieniać. Jakość materiałów oraz sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne bramy garażowej decydują o długoletnim i bezawaryjnym funkcjonowaniu bram WIŚNIOWSKI. Wydział konstrukcyjny i laboratorium techniczne w oparciu o sugestie klientów ciągle ulepsza jakość rozwiązań stosowanych w bramach. Dzięki temu na rynek trafiają bramy garażowe, które są sprawdzone i przetestowane a ich jakość potwierdzają certyfikaty i atesty.

Nasza rodzinna firma, która od lat funkcjonuje na terenie Poznania i okolic może zapewnić, że każde bramy garażowe, które od nas wychodzą, są w pełni przetestowane i bezpieczne. Bramy garażowe mają starczyć na lata – i taki właśnie mamy cel; dostarczyć bramy garażowe jakościowo jak najlepsze, aby cały Poznań mógł się nimi cieszyć długi czas!

Bramy garażowe roletowe i segmentowe


Bramy garażowe występują w różnych odmianach, aby mogły spełnić wymagania każdego rodzaju budynku mieszkalnego. Bramy garażowe roletowe i segmentowe w trakcie ich używania nie potrzebują wolnej przestrzeni przed garażem. Ich płaszcz podnosi się pionowo do góry i chowa pod sufitem (brama garażowa segmentowa) lub roluje (brama garażowa roletowa) do skrzynki. Obie bramy garażowe polecane są do garaży wychodzących bezpośrednio na ulicę oraz tam, gdzie jest mało miejsca przed garażem.

Skrzydło bramy garażowej uchylnej podnosi się do góry i wysuwa przed lico budynku. Dlatego samochód nie może zatrzymać się bezpośrednio przed bramą, ale w odległości około 1,5 m. Bliższe ustawienie samochodu uniemożliwia jej otwarcie. Natomiast bramy garażowe rozwierne otwiera się podobnie jak drzwi i wymaga wolnej przestrzeni przed garażem umożliwiającej swobodny ruch skrzydeł bramy.

Nasza firma oferuje bramy garażowe zarówno roletowe, jak i segmentowe, o których więcej możecie się dowiedzieć na odpowiednich podstronach. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów w naszej siedzibie w Poznaniu, gdzie mogą Państwo zobaczyć nasze bramy garażowe z bliska.


BRAMY GARAŻOWE NA WYMIAR CZY TYPOWE?


Projektując garaż warto przewidzieć wielkość otworu wjazdowego tak, aby wygodnie wjechać do środka. Bramy garażowe o wymiarach typowych to rozwiązanie ekonomiczne i często dostępne "od ręki". Gdy do istniejącego otworu nie można zastosować typowej bramy, polecane są bramy garażowe na wymiar, czyli dokładnie dopasowane do istniejącego otworu. Według polskiego prawa w garażach na samochód osobowy brama garażowa powinna mieć przynajmniej 2000 [mm] wysokości i 2300 [mm] szerokości w wersji jednostanowiskowej oraz 4800 [mm] szerokości w wersji dwustanowiskowej.

Jeżeli więc bramy garażowe o wymiarach typowych są nieodpowiednie dla Twojego garażu, spokojnie możesz się z tym faktem zgłosić do naszej firmy. Wykonujemy również bramy garażowe na wymiar, zgodnie z takimi, o jakie poprosił nas klient. Po szczegóły możesz do nas zadzwonić, napisać lub odwiedzić w naszej siedzibie w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy!

BRAMY AUTOMATYCZNE CZY RĘCZNE OTWIERANIE BRAMY?


Bramy garażowe WIŚNIOWSKI (oprócz bram garażowych rozwiernych) można zamówić w wersji ręcznej lub automatycznej. Bramy garażowe otwierane za pomocą napędu można obsługiwać przy użyciu nadajnika bez potrzeby wysiadania z samochodu. Takie rozwiązanie doceniane jest zwłaszcza w zimne lub deszczowe dni. Dla większego komfortu tym samym nadajnikiem można uruchomić bramę garażową i ogrodzeniową. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych do zainwestowania w automatyczne bramy garażowe w naszej firmie – wystarczy zajrzeć do naszej siedziby w Poznaniu i wybrać wymarzoną przez Państwa bramę garażową!

BRAMY GARAŻOWE DO OGRZEWANEGO GARAŻU


Bramy garażowe muszą również w odpowiedni i skuteczny sposób izolować ciepło, aby nie uciekło ono z ogrzewanego garażu. Proszę się jednak nie martwić - W zależności od wymagań izolacyjności cieplnej garażu, w każdym typie bramy WIŚNIOWSKI można dobrać odpowiednie rozwiązanie. Dla ocieplanego garażu najlepszym rozwiązaniem są bramy garażowe segmentowe. Izolację termiczną i akustyczną w pomieszczeniu zapewniają stalowe panele o grubości 40 [mm], wypełnione bezfreonową pianką poliuretanową oraz uszczelnienie bramy na całym obwodzie. Nasza rodzinna firma z Poznania od lat zapewnia ciepło wielu garażom w mieście dzięki naszym bramom garażowym. Bramy garażowe oferowane przez nas perfekcyjnie izolują temperaturę i akustykę w środku.

JAK DOŚWIETLIĆ CIEMNYGARAŻ?


Zastosowanie jednej szerokiej bramy w garażu dwustanowiskowym ułatwia manewrowanie na podjeździe oraz zapewnia wygodne parkowanie, ponieważ wjazd do garażu jest szeroki. Jedna duża brama garażowa oznacza ekonomiczny zakup, bo kosztuje mniej niż dwie mniejsze. Natomiast dwie osobne bramy garażowe sprawdzają się w ogrzewanym garażu. Otwierając tylko jedną z nich ograniczamy straty ciepła. Użytkownicy nie zajmują sobie nawzajem miejsc, a osoby postronne nie mogą zobaczyć całego wnętrza budynku szczególnie, jeśli garaż znajduje się blisko ulicy.


Zapraszamy do naszej siedziby w Poznaniu – zobacz na własne oczy oferowane przez nas bramy garażowe i przekonaj się, co to znaczy prawdziwa jakość! Różnorodność w rodzajach, rozmiarach i technologii gwarantowana! EL-SAR to pewność, że otrzymasz bramy garażowe, które starczą Ci na długie lata! Odwiedź nas w Poznaniu!